Sklep online

Jak dbać o włosy latem?

Jak chronić włosy przed słońcem?

Na wakacje czekamy cały rok. Pamiętamy o kremach z filtrem, aby zabezpieczyć skórę, a co z włosami?  Promieniowanie UV wysusza włosy i skórę głowy. Dodatkowo często w parze idzie chlor i sól. Jak chronić włosy przed słońcem? Oto kilka prostych trików jak cieszyć się pięknymi włosami również na wakacjach!

 

Dlaczego należy chronić włosy przed słońcem?

W lecie są wystawione na szczególną próbę. Gorące powietrze, wilgoć, nadmierna ekspozycja na słońce, chlorowana woda w basenie i sól morska sprawia, że włosy po powrocie mogą być suche, kruche, puszą się i mogą stracić swój zdrowy połysk. Słońce wysusza również skórę głowy, która czasem może być czerwona i poparzona, a to również ma wpływ na ogólną kondycję włosów. W skrajnych przypadkach może doprowadzić również do uszkodzenia cebulek. Słońce będzie prowadziło do blednięcia i ocieplenia koloru włosów farbowanych.

 

Jak chronić włosy przed słońcem? 

 

1. Składy 

Unikaj kosmetyków z alkoholem. Dodatkowo będzie wysuszał włosy i skórę głowy. Produktami które mają dużą zawartość alkoholu są np.wcierki na porost włosów, lakiery lub suche szampony. Warto wybierać odżywki, które

Jak chronić włosy przed słońcem?

mają w składzie filtr UV.

 

Ze względu na temperaturę w lecie częściej myjemy włosy. Nie jest to dobre rozwiązanie, bo zmywamy ze skóry głowy warstwę lipidową, które dodatkowo chroni przed poparzeniami słonecznymi. Do mycia warto wybierać naturalne szampony z delikatnym składem. Zobacz też wpis o pielęgnacji po keratynowym prostowaniu. Nawet jeśli nie miałaś tego zabiegu to dowiesz się które szampony są delikatne, na co zwracać uwagę i co robić, aby nie szkodzić swoim włosom. Ten wpis znajduje się tutaj

2. Zadbane końcówki

Rozpocznij sezon wakacyjny ze świeżo podciętymi końcówkami. Zwłaszcza jeśli wcześniej były suche i zniszczone. W niesprzyjających letnich warunkach zniszczenia będą postępowały i końce będą do ścięcia jeszcze bardziej z długości! Jeśli same końcówki są rozdwojone to sprawdzi się tu polerowanie włosów, które obcina o 6 mm, czyli praktycznie nie zauważymy skrócenia z długości. O regularnym podcinaniu końcówek należy pamiętać cały rok, pozwala to na utrzymanie włosów w dobrej kondycji i zmniejsza ryzyko rozdwajania.

 

3. Nakrycie głowy

Latem należy pamiętać o właściwej ochronie głowy czapką lub kapeluszem. Co ciekawe słomiane kapelusze nie dają tak mocnej ochrony jak te gęsto tkane z materiałów. Kapelusz z dużym rondem to podstawa jeśli lubimy przebywać na plaży. Lepiej zapobiegać niż leczyć 😉 Jeśli to możliwe warto korzystać z czepka.

 

 

4. Zabezpieczaj

olejki jako zabezpieczenie włosówW wakacje sprzymierzeńcem włosów są olejki. Odżywią i nawilżą, a dodatkowo zabezpieczą przed promieniowaniem UV i słoną/chlorowaną wodą.

Olej musi być dobrany do struktury i porowatości naszych włosów. Więcej o tym już niebawem na blogu.

Świetnie sprawdzają się tutaj też zabiegi keratynowe, tworzą niewidzialną ochronną powłokę, która sprawia, że włosy są bardziej odporne na uszkodzenia i promienie słońca.

 

5. Unikaj ciepła

 

Włosy są już wystarczająco wystawione na ciepłe i suche powietrze, więc warto oszczędzić im używania prostownicy i suszarki. Jeśli jednak musisz z nich korzystać to przed każdym użyciem zabezpieczamy włosy środkiem termoochronnym, rezygnujemy z gorącego nawiewu suszarki, a prostownica będzie ustawiona na minimum.

 

6. Pielęgnacja

Po każdym myciu używamy odżywki, a raz w tygodniu maski – to typowe zalecenia, o których pamiętać należy cały rok. Ale w lecie warto wziąć je sobie szczególnie do serca i pamiętać o pielęgnacji!

 

7. Nawilżenie

I nie chodzi tutaj tylko o kosmetyki! Aby utrzymać odpowiednie nawilżenie we włosie musimy go najpierw nawilżyć od środka. Picie dużych ilości wody jest kluczowe w utrzymaniu włosów w dobrej kondycji. Włącz do swojej diety dużo owoców i warzyw, a włosy odwdzięczą się pięknym wyglądem!

 

Kliknij aby ocenić
[Wszystkich: 9 Średnia: 5]
Odbierz kod rabatowy
- 5% na pierwsze zakupy