Sklep online

jak chronic wlosy przed cieplem

Jak chronić włosy przed ciepłem?

Nasze włosy to nasz skarb. Uwielbiamy je kręcić, prostować lub po prostu wysuszyć po umyciu. Ciepło narzędzi do stylizacji, takich jak prostownice, lokówki, termoloki, suszarki i lokówki, może z czasem spowodować uszkodzenie  włosów. Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą? Jak je zabezpieczyć przed ciepłem?

 

Częste stylizowanie włosów na ciepło może to spowodować ich wysuszenie, łamanie i rozdwajanie końcówek. Może również zmienić ich strukturę. Twoje lśniące, promienne włosy mogą stracić połysk i zdrowy wygląd. Te powody wystarczą, aby zacząć przykładać większą uwagę do tego w jaki sposób poddajemy je stylizacji na ciepło i jak je zabezpieczyć. Słońce może również przyczynić się do uszkodzenia włosów. Kto by pomyślał? Nadmierna ekspozycja na słońce może powodować wiele uszkodzeń włosów. Obejmuje to łamliwe i matowe włosy, puszenie się i przebarwione plamy.

 

Oto kilka wskazówek, jak zapobiegać uszkodzeniom włosów pod wpływem ciepła:

 

  • Regulacja temperatury

Użyj suszarki przy niższym ustawieniu temperatury. To samo dotyczy prostownicy lub lokówki. To narzędzie do stylizacji może osiągnąć 230 stopni, co jest nadmierne i niepotrzebne. Utrzymuj temperaturę 160-180 stopni. Pamiętaj o zasadzie: im bardziej kruche i cienkie Twoje włosy, tym niższa temperatura prostownicy. Unikaj używania prostownicy, jeśli masz już zniszczone włosy.

 

Ważne: warto brać swoją suszarkę na wyjazdy. Suszaki hotelowe i te dostępne na basenach bardzo często posiadają tylko mocny, gorący nawiew. Warto mieć własną suszarkę z regulacją temperatury. Włosy suszymy na średnim nawiewie (nigdy na gorącym), na zakończenie możemy potraktować je chłodniejszym strumieniem, aby domknąć łuskę włosa

 

 

  • Produkty termoochronne

Produkty zabezpieczające przed wysoką temperaturą. Może być stosowany codziennie do ochrony włosów przed bezpośrednim kontaktem z ciepłem. Uwaga: bardzo dużo produktów zabezpieczających posiada w swoim składzie alcohol lub alcohol dentat. Są to bardzo silnie przesuszające alkohole. Jeśli szukasz bezpiecznych i nie wysuszających produktów, które sprawią, że Twoje włosy będą bezpieczne zajrzyj tutaj -> termoochrona

 

  • Dobrej jakości narzędzia

Tanie narzędzie może wyrządzić wiele szkód. Profesjonalne narzędzie może ochronić włosy przed długotrwałym uszkodzeniem. Wiele marketowych prostownic posiada niskiej klasy przekaźniki temperatury, które szybko się przegrzewają, przekłamują temperaturę i zmieniają ustawienia. Chyba nie chciałabyś ustawić prostownicę na 160 stopni, a ona żeby nagrzała się do 220? Niestety, jest to możliwe. Dlatego bardzo polecam sprzęt typowo fryzjerski. Choćby ten z niższej półki cenowej, ale jednak coś stworzonego do pracy ciągłej. W takim sprzęcie są bardziej wytrzymałe podzespoły, posłuży dłużej, a i elektronika będzie działała mniej awaryjnie.

 

  • Kuracja keratynowa

Keratynowe prostowanie zapobiega również uszkodzeniom cieplnym. Kurację keratyną można stosować co kilka miesięcy. Dzięki temu uzupełniają się ubytki, włosy się regenerują i wyglądają zdrowo. Zabiegi z keratyną skrócą czas suszenia włosów nawet o połowę, co z kolei skróci czas narażenia na działanie ciepła

 

  • Maski

Nawilżająca maska ​​do włosów to świetny sposób na ochronę włosów i przywrócenie im zdrowia. Maska zatrzymuje wilgoć we włosach, aby były mocne i zdrowe. Przywraca również naturalne PH włosów. Maska jest produktem typowo odżywczym i należy ją stosować raz w tygodniu/co 4 mycie. Jeśli używamy tylko odżywki to naszym włosom będzie brakowało nawilżenia. Odżywka jest produktem, który głównie ma domknąć łuskę włosa i ułatwić rozczesywanie.

 

 

Kliknij aby ocenić
[Wszystkich: 7 Średnia: 5]
Odbierz kod rabatowy
- 5% na pierwsze zakupy