Nanoplastia i keratynowe prostowanie Bielsko-Biała

Jakich szamponów używać po keratynowym prostowaniu?

Pielęgnacja po keratynowym prostowaniu – 7 ważnych zasad!

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Czyli jak postępować z włosami, aby efekty utrzymywały się najdłużej?

❤ Uważnie przestrzegać omówionych zasad DO PIERWSZEGO mycia, czyli włosy myjemy najwcześniej po 24/48/72h (w zależności od produktu), nie spinamy i nie zakładamy za ucho. Chronimy przed wilgocią, deszczem, sauną, basenem (czepek), unikamy siłowni. Nie chcesz czekać? Wybierz zabieg nanoplastii.

❤ Włosy myjemy tylko polecanymi szamponami bez sodium chloride, SLS, alkoholi itp. Nie kupujemy na własną rękę odżywek i szamponów z keratyną , proteinami i olejku tzw. „jedwabiu”.

❤ Po każdym myciu nakładamy na 3 min odżywkę i spłukujemy najpierw letnią, a na zakończenie zimną wodą. Raz w tygodniu nakładamy maskę. Końcówki warto zabezpieczać olejkami.

❤ Włosów nie wolno szorować ręcznikiem, ani kłaść się spać z mokrymi włosami, ponieważ powoduje to ich łamanie.

❤ Włosy po umyciu suszymy średnim nawiewem suszarki od góry do dołu dzięki czemu domykamy łuskę włosa, a one są jeszcze bardziej gładkie i błyszczące. Podczas suszenia przeczesujemy włosy szczotką.

❤ Dwa tygodnie po zabiegu nie rozjaśniamy i nie farbujemy włosów. Pamiętamy, że każde rozjaśnianie na nowo otwiera łuskę włosa i niszczy efekty.

❤ Pamiętamy, że keratynowa odbudowa to nie chemiczna trwała prostująca. Wyprost włosów to kwestia indywidualna. U jednej osoby będą całkiem proste, u innej nie. Natomiast w każdym wypadku będą zregenerowane, gładsze, zmniejszy się puszenie, będą szybsze w układaniu i nie będą reagowały z wilgocią.

To skraca efekty zabiegu:

– niewłaściwa pielęgnacja, mycie w złym szamponie już po jednym razie może zacząć wypłukiwać keratynę. Bezwzględnie nie używamy szamponów przeciwłupieżowych, oczyszczających, zawierających sodium chloride, alkohol, parabeny, SLSy i silikony. Bardzo często kosmetyki drogeryjne posiadają silne detergenty. Nie polecam używania szamponów dla dzieci ze względu na inne PH. Po zabiegu keratynowego prostowania włosów unikamy kosmetyków, które mają w składzie: -Sodium Lauryl Sulfate (SLS) -Sodium Laureth Sulfate (SLES) -Sodium Chloride-Ammonium Lauryl Sulfate -Sodium Laureth-2 Sulfate -Myreth Laureth Sulfate -Mipa Laureth Sulfate -Sodium Coco Sulfate -Simethicone -Trimethylsilylamodimethic one -Trimethicone -Trimethylsiloxysilicates.

-częste korzystanie z wysuszających kosmetyków takich jak lakier czy suchy szampon,
-kąpiele w słonej wodzie, w basenie,
-rozjaśnianie .

 

Z czasem keratyna będzie się wypłukiwać i efekt będzie malał. Zalecane odstępy między zabiegami to średnio 3-6 miesięcy.

Pamiętaj: sam zabiegu to 50% sukcesu. Kolejne 50% to właściwa pielęgnacja po zabiegu.