Jakich szamponów używać po keratynowym prostowaniu?

Pielęgnacja po keratynowym prostowaniu – 7 ważnych zasad!

Spis treści

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU keratynowego prostowania

Czyli jak postępować z włosami, aby efekty utrzymywały się najdłużej?

❤ Po keratynowym prostowaniu uważnie przestrzegać omówionych zasad DO PIERWSZEGO mycia, czyli włosy myjemy  po 2-24h (w zależności od produktu), nie spinamy i nie zakładamy za ucho. Chronimy przed wilgocią, deszczem, sauną, basenem (czepek), unikamy siłowni. Nie można nosić włosów z keratyną kilku dni. Należy zmyć o wyznaczonym czasie. Nie chcesz czekać? Wybierz zabieg nanoplastii.

❤ Włosy myjemy tylko polecanymi szamponami. Najlepiej sprawdzają się dedykowane kosmetyki (możesz zamówić tutaj). W szamponie bardzo ważne jest niskie PH. Drogeryjne zamienniki nawet te z dobrym składem, ale jeśli mają wysokie PH będą wypłukiwały keratynę. Unikamy szamponów z siarczanami i SLS. Nie kupujemy na własną rękę odżywek i szamponów z keratyną , proteinami i olejku tzw. “jedwabiu” przez pierwszy miesiąc po zabiegu.

Najlepsze szampony po keratynowym prostowaniu:

❤ Po każdym myciu nakładamy na 3 min odżywkę i spłukujemy najpierw letnią, a na zakończenie zimną wodą. Raz w tygodniu nakładamy maskę. Końcówki warto zabezpieczać olejkami.

❤ Włosów nie wolno szorować ręcznikiem, ani kłaść się spać z mokrymi włosami, ponieważ powoduje to ich łamanie.

❤ Włosy po umyciu suszymy średnim nawiewem suszarki od góry do dołu dzięki czemu domykamy łuskę włosa, a one są jeszcze bardziej gładkie i błyszczące. Podczas suszenia przeczesujemy włosy szczotką.

❤ Warto wymienić szczotkę. Świetnie sprawdza się Olivia Garden Finger Brush lub szczotka Abody. Nie polecam korzystania z popularnych plastikowych szczotek bez rączki.

❤ Dwa tygodnie po zabiegu nie rozjaśniamy i nie farbujemy włosów. Pamiętamy, że każde rozjaśnianie na nowo otwiera łuskę włosa i zmniejsza efekty.

❤ Pamiętamy, że keratynowa odbudowa to nie chemiczna trwała prostująca. Wyprost włosów to kwestia indywidualna. U jednej osoby będą całkiem proste, u innej nie. Natomiast w każdym wypadku będą zregenerowane, gładsze, zmniejszy się puszenie, będą szybsze w układaniu i nie będą reagowały z wilgocią.

Dalsza część artykułu poniżej produktów

 

BESTSELLERY SPRZEDAŻY 

To skraca efekty keratynowego prostowania:

– niewłaściwa pielęgnacja, mycie w złym szamponie już po jednym razie może zacząć wypłukiwać keratynę. Bezwzględnie nie używamy szamponów przeciwłupieżowych, oczyszczających oraz ziołowych (zioła często mają właściwości oczyszczające). Bardzo często kosmetyki drogeryjne posiadają silne detergenty. Nie polecam używania szamponów dla dzieci ze względu na wysokie PH.

-częste korzystanie z wysuszających kosmetyków takich jak lakier czy suchy szampon,

-kąpiele w słonej wodzie, w basenie. Włosy zawsze przed kąpielą w morzu lub basenie zabezpieczamy obficie olejkiem. Po kąpieli myjemy włosy szamponem.

-rozjaśnianie .

 

Z czasem keratyna będzie się wypłukiwać i efekt będzie malał. Zalecane odstępy między zabiegami to średnio 3-6 miesięcy.

Pamiętaj: sam zabiegu to 50% sukcesu. Kolejne 50% to właściwa pielęgnacja po zabiegu.

Chcesz zadbać o włosy i szukasz dedykowanej pielęgnacji? Odwiedź nasz sklep

sklep z kosmetykami po keratynowym prostowaniu

PIELĘGNACJA PO keratynie

Kliknij aby ocenić
[Wszystkich: 37 Średnia: 4.9]
Odbierz kod rabatowy
- 5% na pierwsze zakupy