Q&A – najczęstsze pytania

Najczęściej zadawane pytania odnośnie zabiegów

 

Co to jest keratynowe prostowanie?

Keratynowe prostowanie, a tak właściwie keratynowa odbudowa to zabieg mający na celu uzupełnienie ubytki tego składnika we włosie. Włosy, które cierpią na niedobory keratyny są puszące, niesforne, trudne i czasochłonne w stylizacji.  Głównym celem zabiegu jest intensywne odżywienie i odbudowa struktury. W przypadku keratynowego prostowania proste włosy są skutkiem ubocznym, u każdej osoby będzie to kwestia indywidualna, natomiast nanoplastia jest zabiegiem prostującym. Włosy po zabiegu są miękkie, nawilżone, zregenerowane i nie reagują na zmienne i wilgotne warunki atmosferyczne.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu?

To zależy od tego jaki jest stan wyjściowy włosów. Czasem aby wyprowadzić włosy potrzebne jest kilka zabiegów. Przy bardzo zniszczonych i uszkodzonych włosach jeden zabieg może nie przynieść długotrwałych efektów. Wspólnie opracowujemy kompleksowy plan regeneracji i pielęgnacji. Pielęgnacja jest połową sukcesu. Stosowanie właściwych kosmetyków po zabiegu przedłuży efekt, a używanie nieodpowiednich znacznie go skróci. Większość drogeryjnych szamponów otwiera łuskę włosa i wypłukuje produkt ze względu na zawyżone PH. Maska również musi być dobrze dobrana. Używanie masek z silikonami sprawi, że będą one ciągle obecne na włosach, ponieważ delikatny szampon, którego używany nie zmyje tego. Zawsze po zabiegu jest kilka propozycji pielęgnacji dostępnej w salonie. Rekomenduje tylko kosmetyki profesjonalne. Są bardzo wydajne i uzupełniają wypłukujące się składniki. Średnio zabiegi dają efekty 2-6 miesięcy w zależności od stanu włosów i późniejszej pielęgnacji.

Czy można wykonywać zabieg na włosach blond?

Rozjaśniane włosy są szczególnie podatne na uszkodzenia i uwrażliwione. Są specjalne produkty przeznaczone do jasnych włosów. Blondynki także mogą cieszyć się sypkimi, gładkimi i zdrowymi włosami! Jeśli jednak posiadasz rozjaśnione włosy, które już są mocno przesuszone i brak im witalności to zamiast keratynowego prostowania wybierz botox na włosy. Jest to zabieg najmocniej odżywczy. Wypełnia ubytki i uszkodzenia w rdzeniu włosa. Sprawia że włosy wyglądają zdrowiej. Jest to ulubiony zabieg blondynek.

Jak pielęgnować włosy po zabiegu?

Bardzo ważne jest używanie odpowiednich kosmetyków. Większość kosmetyków drogeryjnych zawiera w składzie bardzo silne detergenty. Tutaj << dokładnie opisałam jak traktować włosy po zabiegu, co im służy, a czego unikać. Jeśli szukasz dobrej pielęgnacji zajrzyj do naszego sklepu w którym są kosmetyki po keratynowym prostowaniu i nanoplastii. W sprzedaży tylko sprawdzone produkty, których na co dzień używam w salonie.

Kiedy farbować włosy?

Keratyna i botoks na włosy: rozjaśniamy przed zabiegiem, przyciemniany po. Odstęp to minimum 2 tygodnie. Nie rozjaśniamy włosów później, ponieważ rozjaśniacz sprawi, że produkt może zostać usunięty z włosa.

Nanoplastia: rozjąsniamy przed ( o ile po rozjaśnianiu włosy będą się kwalifikowały do nanoplastii). Farbować można już po 5 dniach – dobrze, aby w tym czasie włosy były umyte trzykrotnie.

 

Kiedy podcinać?

Włosy podcinamy po zabiegu, widać wtedy dokładnie wszystkie nierówności i martwe końcówki. Mitem jest, że cięcie włosów po zabiegu sprawi, że keratyna wypłynie. Włos jest zbudowany jak łuska ryby i niezależnie w którym miejscu go utniemy to nic nie wypłynie.

Jeśli chcesz mocno skrócić włosy to lepiej zrobić to przed. Będzie mniejszy koszt zabiegu.

Jeśli chcesz podciąć tylko końcówki to najlepiej zrobić to po zabiegu.

 

Czy po keratynie można używać lokówki?

Okazjonalnie można to robić. Włosy po umyciu będą znowu gładkie i lśniące.

Czy po nanoplastii można kręcić włosy?

Jak wyżej. Można kręcić. Aby loki i fale utrzymały się jak najdłużej zalecam naturalne wysuszenie włosów bez użycia suszarki. Ciepło suszarki aktywuje produkt i włosy będą prostsze.

 

Czy po keratynie włosy są w gorszym stanie niż przed zabiegiem?

Jest to mit. Włosy z każdym zabiegiem są w coraz lepszej kondycji. Są bardziej gładkie i podatne. Zawsze przypominam o właściwej pielęgnacji, aby włosy były piękne trzeba o nie dbać. Zabieg w tym pomoże, ale nie zastąpi codziennej pielęgnacji. Keratyna z czasem się wypłuka i jeśli przez kilka miesięcy nie dbamy o włosy, to później będą skutki. Drugim powodem dlaczego wydaje nam się, że włosy są w gorszym stanie niż przed zabiegiem to fakt, że już zapomniałyśmy jakie były przed. Znam to:) Zabiegi są uzależniające

 

Czy po keratynie można olejować włosy?

Tak, można to robić choć nie jest to potrzebne. Włosy są na tyle wygładzone, że nie potrzebują dodatkowego dociążenia. Polecam natomiast nakładać olejki na końcówki – wzmocni je to i ochroni przed działaniem czynników zewnętrznych. Jeśli olejowanie z podkładem to tylko na mokro lub na żelu aloesowym. inne podkłady są zakazane. Nie używamy jedwabiu.

 

Jakie są przeciwwskazania?

Ciąża  – przy typowych produktach keratynowych jest to przeciwwskazanie. Zalecamy się wstrzymać ze wszelkimi zabiegami w ciąży.

Karmienie – nie jest przeciwskazaniem, jednak szalejące hormony mogą sprawić, że zabieg znacznie słabiej się przyjmie.

Choroby hormonalne, hashimoto – jak wyżej. Przy nieuregulowanych hormonach efekt jak i trwałość zabiegu jest ciężka do przewidzenia

Przesuszone, uszkodzone włosy – w tym wypadku zaczynamy od zabiegów poprawiających ogólną kondycję włosa np. botox na włosy. Z czasem jak włosy są bardziej odżywione możemy sobie pozwolić na mocniejsze i bardziej inwazyjne zabiegi.

 

Czy włosy po zabiegu mogą być przyklapnięte?

Jeśli jesteś przyzwyczajona mycia puszących włosów raz na 4 dni to prawdopodobnie przy prostszych włosach będziesz musiała robić to częściej. Dodatkowo przez pierwsze 2 tygodnie włosy będą miały na sobie największą porcję keratyny i będą bardziej dociążone.

 

Czy włosy po zabiegu będą na pewno proste?

Po nanoplastii – tak, po keratynie jest to efekt uboczny, który u jednych osób będzie bardziej widoczny, u  innych mniej. Keratyna to tak naprawdę głęboka odbudowa. W jej przypadku wyprost zależy od struktury włosów, stopnia zniszczenia, podatności i innych czynników. Najczęściej jednak włosy są o wiele prostsze, gładsze, błyszczące, odżywione, miękkie i sypkie.

 

Na czym polega  keratynowe prostowanie włosów?

Jest to zabieg intensywnie wygładzająco-odżywczy. Uzupełnia braki keratyny – białka występującego naturalnie we włosie. Eliminuje puszenie, przyśpiesza stylizację i potęguje blask. Włosy są bardziej odporne na wilgoć. Produkt nakładany jest na włosy i wprasowywany za pomocą nano-diamentowej prostownicy. Zabieg dokładnie jest opisany tutaj >>

 

Na czym polega organiczne prostowanie i nanoplastia?

Oba zabiegi opierają się na kwasach owocowych. Nanoplastia jest zabiegiem typowo prostującym nawet mocno kręcone włosy, natomiast organiczne prostowanie jest to produkt odżywczo-prostujący. Daje podobne efekty jak keratyna. Oba zabiegi są na bazie naturalnych składników. Tutaj znajduje się więcej informacji o nanoplastii oraz organicznym prostowaniu.

 

Jak długo trwają zabiegi?

Zabieg keratynowy trwa  ok 2 h

Nanoplastia to 4-6 h

Botox, glossy, keratyna, krioterapia ok 2 h

 

 

 

Jaka to keratyna?

W Keratin Moment zrozumienie Twoich włosów jest dla nas priorytetem. Dlatego nie stosujemy tej samej keratyny dla każdego. Zamiast tego, dokładnie analizujemy strukturę i stan Twoich włosów, aby dobrać idealny produkt właśnie dla Ciebie. To oznacza, że otrzymasz zabieg, który nie tylko wygląda świetnie, ale jest też specjalnie dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

 

 

Jak się przygotować?

Keratyna – na 2 tygodnie przed odstawiamy wszelkie produkty z keratyną, nie należy prostować włosów w dniu zabiegu. Włosy nie muszą być myte tego samego dnia, ale nie dalej jak max. 3 dni wcześniej

Nanoplastia – na zabieg przychodzimy w świeżo umytych włosach, najlepiej aby wyschły naturalnie. Nie nakładamy odżywki, serum, lakieru.

 

 

Kiedy można umyć włosy?

Włosy po nanoplastii myjemy na zakończenie zabiegu w salonie. Przy pozostałych produktach należy odczekać 4-24 h przed pierwszym myciem.

 

Jak pielęgnować włosy po keratynowym prostowaniu?

Wszystkie zasady krok po kroku zostały opisane tutaj>>

 

Czy trzeba suszyć włosy po keratynie?

Wszelki produkty odżywczo-prostujące i prostujące są termoaktywne. Oznacza to, że efekt wzmacnia się poprzez suszenie włosów po umyciu. Suszarka powinna być stawiona na średnią temperaturę.

 

Czy można wykonywać keratynowe prostowanie na blond włosach?

Można wykonywać keratynowe prostowanie na rozjaśnianych włosach, jednak są do tego dedykowane produkty. Rozjaśnione włosy są bardziej uwrażliwione przez co produkt musi posiadać inny skład. Bardzo ważna w tym przypadku jest również dobrana temperatura prostownicy.

Kiedy można farbować włosy?

Po keratynowym prostowaniu nie farbujemy włosów na 14 dni przed i po zabiegu. Zaleca się wykonywać rozjaśnianie wcześniej niż planowany zabieg, a farbowanie na ciemne kolory po wykonanej usłudze.

Kiedy należy powtórzyć zabieg?

Jest to kwestia indywidualna zależna od podatności włosów, stopnia zniszczenia i pielęgnacji właściwymi kosmetykami po zabiegu. W przypadku bardzo zniszczonych włosów może być potrzeba powtórzenia zabiegu po miesiącu. Najczęściej jednak na pierwszy zabieg wraca się po 2-3 miesiącach, a na kolejny po 3-6. Używane przeze mnie keratyny są o działaniu progresywnym. Z każdym zabiegiem efekt jest wzmocniony (oczywiście o ile wraca się w zalecanych terminach, po roku zaczynamy od nowa)

 

Kiedy podciąć włosy?

Jeśli będzie to delikatne i symboliczne podcięcie to najlepiej po zabiegu. Widać wtedy dokładnie wszystkie nierówności oraz ocenić stan końcówek.

Jeśli jednak planujesz duże cięcie, zmianę fryzury, strzyżenie ponad 5-10 cm zrób to wcześniej i zabieg wykonamy na docelowej długości.

 

Czy po keratynie można kręcić włosy?

Tak, jednak nie zalecam robić tego codziennie. Na szczególne okazje stylizujemy włosy jak zwykle.

 

Czy można robić zabiegi w ciąży?

Nie polecamy wykonywania zabiegów u kobiet w ciąży.

 

Moje włosy po nocy są odgniecione, co robić?

Włosy na noc powinny być splecione w luźny warkocz lub inne upięcie. Jeśli posiadasz skłonności do odgniatania najlepszym wyjściem jest myć włosy rano. To tak jakby wyprasować koszulę i rano okazuje się, że jest odgnieciona.

Co zatem zrobić? Staramy się ograniczać używanie prostownicy. Zwilżamy odgnieciony fragment włosów i suszymy.

Bardzo ważne: nie należy chodzić spać w mokrych lub wilgotnych włosach, są wtedy bardzo podatne na uszkodzenia!

 

Czy można się kąpać w basenie lub morzu po keratynowym prostowaniu?

Nnależy pamiętać, że chlor i słona woda wypłukują produkty z włosów. Należy używać czepka i nakładać olejek ochronny na końcówki.

 

Czy można wykonywać keratynę po hennie?

Nie wykonujemy zabiegów na włosach hennowanych.

 

Czy mężczyźni mogą wykonywać keratynowe prostowanie?

Oczywiście, zabieg świetnie sprawdzi się również przy modnych obecnie fryzurach zaczesanych do góry lub na bok.

 

Najpopularniejsze kosmetyki w naszym sklepie:

 

Kliknij aby ocenić
[Wszystkich: 4 Średnia: 5]