Q&A – najczęstsze pytania

Najczęściej zadawane pytania odnośnie zabiegów

 

 

Na czym polega  keratynowe prostowanie włosów?

Jest to zabieg intensywnie wygładzająco-odżywczy. Uzupełnia braki keratyny – białka występującego naturalnie we włosie. Eliminuje puszenie, przyśpiesza stylizację i potęguje blask. Włosy są bardziej odporne na wilgoć. Produkt nakładany jest na włosy i wprasowywany za pomocą nano-diamentowej prostownicy. Zabieg dokładnie jest opisany tutaj >>

 

Na czym polega organiczne prostowanie i nanoplastia?

Oba zabiegi opierają się na kwasach owocowych. Nanoplastia jest zabiegiem typowo prostującym nawet mocno kręcone włosy, natomiast organiczne prostowanie jest to produkt odżywczo-prostujący. Daje podobne efekty jak keratyna. Oba zabiegi są na bazie naturalnych składników. Tutaj znajduje się więcej informacji o nanoplastii oraz organicznym prostowaniu.

 

Jak długo trwają zabiegi?

Zabieg keratynowy trwa 1,5-2,5 h

Nanoplastia to 3,5-5 h

Botox do 1-2 h

Regeneracja 1-2 h

Polerowanie do 1 h

 

Jaka to keratyna?

W Keratin Moment keratyna jest dobierana indywidualnie do struktury i stanu włosów.

Keratyna czekoladowa – zabieg odżywczo-prostujący, mocno wygładza i nadaje blasku. Polecana do ciemnych włosów.

Keratyna diamentowa – zabieg odżywczo-prostujący. Produkt z USA, posiada w swoim składzie opiłki diamentów, nadaje włosom blask. W połączeniu z boosterem dodatkowo wzmacnia efekt wyprostowania, bezpieczna dla wszystkich typów włosa, również blondynek.

Keratyna Botox – mocno odżywczy produkt. Lekko prostujący efekt. Idealny dla wszystkich typów włosa, również dla blondynek. Pogrubia i wzmacnia cienkie włosy.

 

Jak się przygotować?

Keratyna – na 2 tygodnie przed odstawiamy wszelkie produkty z keratyną, nie należy prostować włosów w dniu zabiegu. Włosy nie muszą być myte tego samego dnia, ale nie dalej jak max. 2 dni wcześniej

Nanoplastia – na zabieg przychodzimy w świeżo umytych włosach, najlepiej aby wyschły naturalnie. Nie nakładamy odżywki, serum, lakieru.

Polerowanie – włosy powinny być umyte. Nie nakładamy odżywki, serum, lakieru.

 

Kiedy można umyć włosy?

Włosy po nanoplastii i organicznym prostowaniu można umyć na zakończenie zabiegu, tego samego dnia. Przy pozostałych produktach należy odczekać 4-48 h przed pierwszym myciem.

 

Jak pielęgnować włosy po keratynowym prostowaniu?

Wszystkie zasady krok po kroku zostały opisane tutaj>>

 

Czy trzeba suszyć włosy po keratynie?

Wszelki produkty odżywczo-prostujące i prostujące są termoaktywne. Oznacza to, że efekt wzmacnia się poprzez suszenie włosów po umyciu. Suszarka powinna być stawiona na średnią temperaturę.

 

Czy można wykonywać keratynowe prostowanie na blond włosach?

Można wykonywać keratynowe prostowanie na rozjaśnianych włosach, jednak są do tego dedykowane produkty. Rozjaśnione włosy są bardziej uwrażliwione przez co produkt musi posiadać inny skład. Bardzo ważna w tym przypadku jest również dobrana temperatura prostownicy.

Kiedy można farbować włosy?

Po keratynowym prostowaniu nie farbujemy włosów na 14 dni przed i po zabiegu. Zaleca się wykonywać rozjaśnianie wcześniej niż planowany zabieg, a farbowanie na ciemne kolory po wykonanej usłudze.

Kiedy należy powtórzyć zabieg?

Jest to kwestia indywidualna zależna od podatności włosów, stopnia zniszczenia i pielęgnacji właściwymi kosmetykami po zabiegu. W przypadku bardzo zniszczonych włosów może być potrzeba powtórzenia zabiegu po miesiącu. Najczęściej jednak na pierwszy zabieg wraca się po 2-3 miesiącach, a na kolejny po 3-6. Używane przeze mnie keratyny są o działaniu progresywnym. Z każdym zabiegiem efekt jest wzmocniony (oczywiście o ile wraca się w zalecanych terminach, po roku zaczynamy od nowa)

 

Kiedy podciąć włosy?

Najlepiej po zabiegu. Widać wtedy dokładnie wszystkie nierówności oraz ocenić stan końcówek.

 

Czy po keratynie można kręcić włosy?

Tak, jednak nie zalecam robić tego codziennie. Na szczególne okazje stylizujemy włosy jak zwykle.

 

Czy można robić zabiegi w ciąży?

W ciąży jest zmieniona gospodarka hormonalna, wszelki zabiegi zalecam skonsultować z lekarzem. Produktami, które są organiczne i przeznaczone do wykonywania u kobiet w ciąży i karmiących jest naoplastia i szampon prostujący (organiczne prostowanie). Keratynowego prostowania nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących.

 

Moje włosy po nocy są odgniecione, co robić?

Włosy na noc powinny być splecione w luźny warkocz lub inne upięcie. Jeśli posiadasz skłonności do odgniatania najlepszym wyjściem jest myć włosy rano. To tak jakby wyprasować koszulę i rano okazuje się, że jest odgnieciona. Co zatem? Staramy się ograniczać używanie prostownicy. Zwilżamy odgnieciony fragment włosów i suszymy.

Bardzo ważne: nie należy chodzić spać w mokrych lub wilgotnych włosach, są wtedy bardzo podatne na uszkodzenia!

 

Czy można się kąpać w basenie lub morzu po keratynowym prostowaniu?

Tak, ale należy pamiętać, że chlor i słona woda wypłukują produkty z włosów. Należy używać czepka i nakładać olejek ochronny na końcówki.

 

Czy można wykonywać keratynę po hennie?

Nie wykonuje zabiegów na włosach hennowanych.

 

Czy mężczyźni mogą wykonywać keratynowe prostowanie?

Oczywiście, zabieg świetnie sprawdzi się również przy modnych obecnie fryzurach zaczesanych do góry lub na bok.