Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie to metoda odżywania oraz regeneracji włosów. Keratyna jest naturalnym składnikiem budulcowym naszych włosów. Dzięki włóknom keratynowym włosy są bardziej elastyczne i sprężyste.  Dzięki nim określony jest kształt i struktura. Wchodzi w skład zewnętrznej warstwy włosa i odpowiada za jego blask i połysk. Niedobory keratyny prowadzą do matowych, suchych włosów, otwarcia się łusek i rozdwajania końcówek. Produkty, które są używane w Keratin Moment zawierają również wyciągi i ekstrakty z roślin, kwasy owocowe, antyoksydanty i witaminy, które tworzą na włosach niewidzialną barierę ochroną.

Dzięki zabiegowi uzupełniamy braki w strukturze włosa, czyli dostarczamy białka, które jest niezbędne aby włosy były odżywione i pełne życia. Prostowanie keratynowe nie zapewnia 100% wyprostowania włosów. Zabieg określany zwykle jako keratynowe prostowanie włosów polega na ujarzmieniu i wygładzeniu ich struktury. Włosy stają się miękkie w dotyku, stają się bardziej elastyczne (przez co chronione przed czynnikami zewnętrznymi) oraz ułatwiają codzienną stylizację. Efektem ubocznym kuracji może być wyprostowanie włosów. Całkowite wyprostowanie włosów zapewnia nanoplastia.


Terapie keratynowe mają na celu:

  •  Wygładzenie włosów
  •  Przywrócenie ich zdrowego wyglądu
  •  Nadanie blasku
  •  Odbudowę struktury włosa
  •  Ograniczenie puszenia, nawet w wilgotną pogodę
  •  Ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi
  •  Włosy się mniej elektryzują

Zabieg wykonywany jest zarówno na włosach ciemnych, jak i rozjaśnianych. Dla blondynek polecam dodatkowo do zabiegu odbudowę biologiczną. Keratynowe prostowanie włosów, a właściwie wygładzanie ma na celu odżywić i zregenerować włosy. Wyprostowanie to efekt uboczny, u jednych osób są bardzo proste u innych mniej. Jeśli zależy Ci na trwałym wyprostowaniu włosów to koniecznie sprawdź nowy i innowacyjny sposób trwałego prostowania nanoplastię lub szampon prostujący.

Zabieg trwa: ok. 3-4 godzin

Cena: sprawdź tutaj aktualny cennik

Pielęgnacja po keratynowym prostowaniu

Trwałość: w przypadku pierwszego zabiegu efekty utrzymują się 1-3 miesięcy , w przypadku kolejnych 3-6 miesięcy. Szybkość wypłukiwania w zależności od rodzaju włosa, jego podatności na keratynę, pielęgnacji po zabiegu, częstotliwości mycia i farbowania oraz wykonywania innych zabiegów. Kąpiele w morzu, basenie (sole i chlor) wysuszają włosy. Im więcej silnych detergentów, tym szybciej produkt się wypłukuje.

Przeciwwskazania: ciąża, karmienie piersią.

Problemy z hormonami i tarczycą mogą osłabić efekt, zabieg można wykonać, ale należy wziąć to pod uwagę.

Rozjaśnianie wykonujemy 14 dni przed, a farbowanie 14 dni po.

Zobacz też: Czym się różni keratyna i nanoplastia?

Polecane kosmetyki w kategoriach:

Zabiegi w Keratin Moment:

ikona6

GLOSSY 💎 HIT

Prostowanie

Odżywienie

Nabłyszczenie

Regeneracja

ikona1

Nanoplastia

Organiczne prostowanie, włosy stają się miękkie i nabierają blasku

ikona5

Keratynowe prostowanie

Odżywienie

Wygładzenie

ikona2

Polerowanie włosów

Usuwanie zniszczonych końcówek o 6 mm

regeneracja włosów przedłużanychBotox na włosy

SOS dla włosów

Odżywienie

Regeneracja

ikona4

Regeneracja z kolagenem

Nawodnienie i regenracja

Nie prostuje

Kliknij aby ocenić
[Wszystkich: 1 Średnia: 5]