na czym polega zabieg nanoplastii

Co to jest nanoplastia włosów?

Technologia na rynku fryzjerskim stale przekracza nowe granice. Hitem ostatnich lat stała się nanoplastia. Jest to innowacyjny zabieg, który wspomoże nasze włosy w większej dyscyplinie, a także wyprostuje i nabłyszczy całe pasma. Jest on bezpieczny i daje długotrwałe efekty. Na czym jednak polega sam zabieg? Czym różni się od keratynowego prostowania? Podpowiadamy.

Nanoplastia – co to?

Nanoplastia jest innowacyjnych zabiegiem prostowania włosów. Opiera się na nowoczesnej nanotechnologii, czyli nauce, która umożliwia manipulowanie materią na poziomie atomów i cząsteczek. Zabieg ten stał się jeszcze bardziej popularny niż prostowanie keratynowe. Trudno się dziwić, bowiem nanoplastia daje rezultaty nieporównywane z dotychczas stosowanymi metodami prostowania włosów.

 

Zabieg ten polega na mocnym wyprostowaniu włosów. Do tego celu stosuje się specjalny preparat oraz prostownicę tytanową. Pod wpływem indywidualnie dopasowanej temperatury, składniki kosmetyku wprowadzane są do wnętrza łodygi włosowej i zaczynają odpowiednio kształtować jej strukturę. Za powodzenie całej procedury odpowiada karbocysteina oksoacetamidowa. Jest to substancja, która łączy w sobie kwas octowy, kwas glioksylowy i cysteinę. W dodatku zawierają także cenne składniki. Można do nich zaliczyć proteiny, kolagen, keratynę oraz aminokwasy. Odpowiednio skomponowana mieszanka przede wszystkim idealnie wyprostuje włosy. Zadziała nawet na pasma mocno kręcone oraz afro. Efekty nanoplastii mogą utrzymywać się od 4 do 8 miesięcy.

 

Przebieg nanoplastii – jak wygląda zabieg w praktyce?

Jak wygląda procedura nanoplastii? Na włosy nakładamy specjalnie do tego przeznaczony preparat. . W zależności od kondycji włosa i jego struktury, po określonym czasie można zmyć kosmetyk i wysuszyć całe pasma. Kolejnym etapem zabiegu jest dokładne prostowanie włosów za pomocą prostownicy. W tym momencie bardzo ważne jest, aby robić to niezwykle precyzyjnie, pasmo po paśmie. Ostatnim elementem jest nałożenie maski neutralizującej. Cały zabieg trwa od 3 do 6 godzin. Wszystko zależne jest od rodzaju i gęstości włosów. Z salonu wychodzimy z umytymi, świeżymi włosami. Nie ma tu żadnych ograniczeń jeśli chodzi o czas kolejnego mycia lub spinanie włosów.

 

Nanoplastia a keratynowe prostowanie włosów

Nanoplastia i keratynowe prostowanie włosów mają podobne efekty. W przypadku obu tych zabiegów możemy spodziewać się gładkich i lśniących włosów, które bezpośrednio po zabiegu będą wyraźnie nabłyszczonee. Jeśli chodzi o włosy o mocnym skręcie, które mogą być odporne na keratynowe prostowanie, musimy zastanowić się nad nanoplastią. Efekt tego zabiegu jest o wiele bardziej widoczny oraz trwały. Bardzo ważną różnicą pomiędzy dwoma zabiegami są składy preparatów, które są wykorzystywane. Nanoplastia zawiera substancje organiczne. Nie posiada specyficznego zapachu jaki wydziela się przy zabiegu keratynowym. Nanoplastia jest zabiegiem prostującym, w przeciwieństwie do keratyny przy której proste włosy są efektem ubocznym.

 

Sam zabieg nanoplastii trwa dłużej niż prostowanie przy pomocy keratyny. Te fakt można łatwo wyjaśnić. Najpierw trzeba czekać około godziny, aż preparat do nanoplastii zadziała na włosy. Później należy dokładnie wyprostować każde pasmo. Warto jednak zaznaczyć, że efekty nanoplastii utrzymują się do ośmiu miesięcy, czyli dwa razy dłużej niż efekty keratynowego prostowania. Ważną różnicę stanowi również cena. Keratynowe prostowanie włosów jest znacznie tańsze niż nanoplastia. Zaraz po zabiegu nanoplastii możemy umyć włosy, spiąć je, a farbowanie możliwe jest już po pięciu dniach. Inaczej wygląda sytuacja po keratynowym prostowaniu włosów. Wtedy mycie możliwe jest dopiero 2-3 dni po zabiegu, to samo tyczy się spinania całych pasm. Wszystko zatem zależy od naszych preferencji.

 

Nanoplastię można wykonać na całkiem zdrowym włosie. Jeśli nie jesteś pewna kondycji swoich pasm – możesz odwiedzić nas na bezpłatnej konsultacji. Nanoplastia bardzo mocno prostuje, ale nie odżywia włosów. W przypadku suchych, osłabionych, uszkodzonych włosów najlepiej zdecydować się na botox lub keratynowe prostowanie

Kliknij aby ocenić
[Wszystkich: 24 Średnia: 5]