na czym polega zabieg botoksu na wlosy (1)

Na czym polega zabieg botoksu na włosy?

Każda kobieta marzy o cudownej fryzurze niezależnie od wieku. Technologia stale idzie do przodu, przez co rynek fryzjerski również się rozwija. Z pomocą na regenerację i odbudowę pasm przychodzi zabieg botoksu na włosy. Staje się on coraz bardziej popularny i nic dziwnego, bowiem daje spektakularne efekty już od pierwszej sesji. Na czym zatem polega procedura zabiegu botoksu na włosy? Podpowiadamy.

 

Botoks na włosy – na czym dokładnie polega?

Botoks na włosy jest profesjonalnym zabiegiem fryzjerskim, którego zadaniem jest intensywna odbudowa struktury każdego włosa, a także poprawa kondycji oraz dogłębna regeneracja. Polega on na wtłoczeniu w pasma składników odżywczych, które uzupełniają ubytki oraz uszkodzenia pomiędzy korą a otoczką włosa. Składniki te zawarte są w specjalnie przygotowanych preparatach, które w swoich składach mają kolagen, kwasu hialuronowy czy jagody acai.

 

Częste konotacje z zabiegiem medycyny estetycznej nie są przypadkowe. Zarówno w przypadku botoksu na włosy, jak i tym na twarz osiągane jest mocne wygładzenie, a także upiększenie. Sam botoks kojarzony jest bowiem z dużą estetyką, gładkością i blaskiem. Zabieg ten bezpośrednio oddziałuje na wewnętrzną strukturę włosa, przez co automatycznie poprawiany jest ich wygląd. Botoks gwarantuje miękkie, gładkie i lepiej układające się kosmyki. Ponadto ich kolor staje się mocniejszy i bardziej żywy.

 

Jak przebiega procedura nakładania botoksu na włosy?

Cały zabieg botoksu na włosy można podzielić na trzy podstawowe etapy. Całość trwa około godziny, podczas której można się naprawdę zrelaksować. Na samym początku fryzjer myje całe pasma specjalistycznym szamponem. Otwiera on bowiem łuski włosa, dzięki czemu lepiej pochłaniają one składniki aktywne. Zwykle powtarza się tę czynność dwa razy, a za drugim podejściem produkt pozostawia się na włosach nieco dłużej. 

 

Kolejnym etapem jest nałożenie specjalnego serum, które poprawia kondycję kosmyków. Wcześniej włosy są odsączane najczęściej w ręcznik papierowy, na które preparat aplikuje się specjalnej strzykawki, która precyzyjnie dociera do całej powierzchni głowy. Finalnym krokiem jest za to aplikacja maski, która ma za zadanie domknąć łuski włosów. Pozostawia się ją na około 20 minut bezpośrednio na serum. Dzięki temu oba produkty są w stanie intensywnie wpłynąć na całą długość pasm. Sam zabieg nie jest inwazyjny, nie wykorzystuje się również żadnych urządzeń, a składniki aktywne samoistnie wnikają w strukturę kosmyków.

 

Kto powinien skorzystać z botoksu na włosy?

Botoks na włosy ma przede wszystkim działanie odżywcze, nie obciąża włosów i ich nie niszczy. Z tego powodu nie ma przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Na wykonanie botoksu z powodzeniem mogą decydować się osoby z osłabionymi, zniszczonymi czy cienkimi pasmami. Szczególnie polecany jest również dla kosmyków obciążonych farbowaniem, rozjaśnianiem czy nadmierną stylizacją różnymi preparatami wysuszającymi. 

 

Może być świetnym rozwiązaniem po okresie zimowym, kiedy włosy bywają w gorszej kondycji ze względu na noszenie czapek czy ciepło z kaloryfera. Nie ma jednak przeciwwskazań do wykonania botoksu latem – wtedy kosmyki bywają przesuszone od morskiej czy zniszczone słońcem. Warto bowiem pamiętać, że botoks to zabieg przede wszystkim odżywczy. Pasma dzięki specjalnym preparatom są o wiele bardziej nawilżone, wygładzone i pełne blasku.

 

Kliknij aby ocenić
[Wszystkich: 2 Średnia: 5]
Odbierz kod rabatowy
- 5% na pierwsze zakupy