czy nanoplastia odzywia wlosy nanoplastyka

Czy nanoplastia odżywia włosy?

Nanoplastia to innowacyjny zabieg wygładzający i prostujący włosy, który zyskuje na popularności ze względu na swoje właściwości i długotrwały efekt. W przeciwieństwie do innych zabiegów, takich jak botoks czy keratynowe prostowanie, nanoplastia ma najmocniejsze działanie, które wnika w głąb włosa. Warto jednak zrozumieć, jak działa ten zabieg i dla kogo jest przeznaczony, by w pełni docenić jego wartość i potencjalne ograniczenia.

 

Jak działa nanoplastia?

Nanoplastia wykorzystuje zaawansowaną technologię, aby dostarczyć składniki aktywne głęboko do struktury włosa. Co ważne, zabieg ten różni się od innych metod wygładzania tym, że nie opiera się na substancjach otaczających włos zewnętrznie, lecz działa od wewnątrz. Dzięki temu, włosy stają się gładkie, lśniące i wydają się być zdrowsze.
Zabieg kwasowy, a nie odżywczy
Mimo że efekty nanoplastii mogą sprawić, że włosy wyglądają na odżywione i zdrowe, ważne jest, aby zrozumieć, że nie jest to zabieg głęboko odżywczy. Nanoplastia jest zabiegiem kwasowym, który ma na celu zmianę struktury włosa poprzez wygładzenie. Wymaga to, aby włosy były w dobrej kondycji przed zabiegiem. Zabieg nie jest odpowiedni dla włosów mocno rozjaśnianych, uszkodzonych, zniszczonych, o niskiej elastyczności, czy tych, które mają tendencję do rozciągania się jak guma. Przed wykonaniem zabiegu konieczny jest test włosa. Możliwe również, że stylista zaprosi Cię wcześniej na konsultację.

 

Dla kogo jest nanoplastia?
Nanoplastia najlepiej sprawdza się na włosach zdrowych. Podstawą jest aby włosy które będą poddane zabiegowi, nie były przesuszone ani zniszczone. Ważna jest zasada – im włosy są zdrowsze, tym efekty zabiegu będą lepsze i dłużej się utrzymają. Dlatego przed podjęciem decyzji o nanoplastii, warto skonsultować się z doświadczonym fryzjerem, który oceni kondycję włosów i doradzi, czy zabieg będzie dla nich korzystny.

 

Konsultacja
Konsultacja z profesjonalistą jest kluczowa przed wykonaniem nanoplastii. Specjalista określi, czy włosy są w odpowiedniej kondycji do zabiegu i czy nanoplastia jest najlepszą opcją dla osiągnięcia pożądanego efektu. W niektórych przypadkach sugerujemy inne zabiegi lub kuracje przygotowujące włosy do nanoplastii, aby zapewnić najlepsze efekty.

 

Efekty
Nanoplastia jest zabiegiem mocno prostującym, jest w stanie wyprostować nawet mocny skręt. Natomiast na ten moment nie ma produktów, które posiadałyby właściwości odżywcze. Jeśli włosy są suche polecamy najpierw botoks lub keratynę. Bardzo często okazuje się, że taki zabieg “przygotowujący” sprawdza się świetnie i nie potrzebna była tu nanoplastia 🙂

 

Nanoplastia to zaawansowany zabieg, który może przynieść spektakularne efekty wygładzenia i poprawy wyglądu włosów. Jednakże, ważne jest, aby pamiętać, że nie jest to zabieg głęboko odżywczy i najlepiej sprawdza się na włosach, które są zdrowe i dobrze przygotowane. Podejmując decyzję o nanoplastii, konsultacja z doświadczonym specjalistą jest niezbędna, aby ocenić kondycję włosów i zaplanować odpowiednią pielęgnację przed i po zabiegu.
Kliknij aby ocenić
[Wszystkich: 1 Średnia: 5]
Przeczytaj także  Po jakim czasie umyć włosy po keratynowym prostowaniu?