czy keratynowe prostowanie niszczy wlosy min

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

Czy keratynowe prostowanie włosów je niszczy?

Zastanawiasz się, czy keratynowe prostowanie włosów je niszczy? Martwisz się o stan swoich włosów? Niepotrzebnie! Keratyna jest w pełni bezpieczna i stanowi naturalny budulec włosów! Zabieg, pierwotnie dedykowany borykającym się ze zniszczonymi słońcem włosami Brazylijkom, odbudowuje ich strukturę i pozwala wyczarować piękną fryzurę. Nawet jeśli akurat się śpieszysz.

Dlaczego keratyna jest bezpieczna?

Keratyna to białko podporowe, które buduje między innymi nasze paznokcie i włosy. Dzięki niej są mocne i zdrowe. Znana jest ze swojej wytrzymałości fizykochemicznej. Keratyna występuje również w naskórku, odpowiadając za proces jego rogowacenia. Keratyna kosmetyczna łączy się za pomocą wiązań siarczkowych z białkami tworzącymi Twoje kosmyki. Wzmacnia je, odbudowuje i wygładza. W związku z tym keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem w pełni bezpiecznym. Nie tylko nie szkodzi, ale zdecydowanie poprawia kondycję włosów. Jest to szczególnie ważne dla osób używających suszarki, lokówki czy prostownicy. Jeśli chcesz szybko i sprawnie układać fryzurę, ale obawiasz się przesuszenia, spuszenia i rozdwojonych końcówek, ten zabieg jest dla Ciebie!

Zalety keratynowego prostowania włosów

Zabieg keratynowego prostowania włosów ma wiele cech, które czynią go bardzo bezpiecznym. Nie musisz już obawiać się o kondycję swojej fryzury!

  • W przeciwieństwie do wielu kosmetyków keratyna nie szkodzi włosom i ich nie obciąża;
  • Pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas na wielu inwazyjnych produktach do stylizacji włosów;
  • Zabieg powtarza się, więc za każdym razem efekt bardziej się utrwala;
  • Keratyna wygładza, ale nie niszczy pasm jak codzienne używanie prostownicy;

Keratyna pozwala dosłownie zaoszczędzić sobie nerwów i czasu poświęcanego codziennie na rozczesywanie, układanie i stylizację. Taki sposób dbania o fryzurę jest również bardziej skuteczny i bezpieczniejszy od silikonów czy innych syntetycznych składników, które znajdują się w wielu drogeryjnych produktach i które na dłuższą metę szkodzą i obciążają kosmyki. A przecież pielęgnacja powinna być prosta i intuicyjna! W salonie śmiejemy się często, że tam zabieg uzależnia. Jak wracacie po kilku miesiącach na kolejny zabieg to już wiecie, że to prawda 🙂

W rękach profesjonalistów

Nie musisz martwić się, że zrobisz coś nie tak. Wystarczy odprężyć się i oddać w ręce profesjonalistów, by zobaczyć pozytywne efekty działania keratyny. Zabieg jest tak bezpieczny, że polecany jest również do włosów zniszczonych i osłabionych. Możesz sprawdzić, by były proste, gładkie i łatwo się układały. Bez żadnej szkody dla ich kondycji!

Szacunek dla swojego samopoczucia i własnego czasu – oto, co daje nasz wybór. Oczywiście oznacza to również mniej chemii i bałaganu w domu. Stosując keratynowe prostowanie włosów masz pewność, że żaden ze składników Ci nie zaszkodzi ani nie będzie kolidować z pozostałymi. Tak więc jeden zabieg jest bezpieczniejszy niż stosowanie całej armii kosmetyków od różnych producentów. No i to po prostu prostsze. 

Bądź pewna tego, co kładziesz na włosy

Mnogość oferty różnych marek, szamponów i odżywek sprawia, że łatwo o pomyłkę. Można więc poważnie zaszkodzić swoim włosom. Skład  jest różny, czasami długi. Prostownica również przez temperaturę niszczy włosy. Tymczasem długiej, skomplikowanej i niepewnej pielęgnacji można postawić na skuteczny, prosty i profesjonalny zabieg, który jest bezpieczny i daje widoczne efekty, które utrwalają się  i pogłębiają wraz z każdym powtórzeniem. Zabieg należy bowiem powtarzać co kilka miesięcy, aby uzupełnić wypłukiwaną keratynę. Do pielęgnacji po zabiegu polecamy głównie pielęgnację dedykowaną po zabiegu co pozwoli utrzymać jak najdłuższy efekt.

Bez negatywnych konsekwencji

Keratyna jest białkiem. Nie pozostawia więc ciężkiego, tłustego filmu. Nie obciąża włosów. Nie przetłuszcza ich. Nie wysusza. W związku z tym unikasz typowych ubocznych skutków używania niektórych drogeryjnych produktów.  Nie ma też ryzyka, że włosy “przyzwyczają” się do danego kosmetyku i przestaną na niego reagować. Współcześnie keratyna a także maski, szampony i odżywki z jej udziałem nie muszą zawierać szkodliwego formaldehydu. Mając wiedzę na temat keratynowego prostowania włosów można naprawdę zatroszczyć się o swoją fryzurę. Prawidłowo przeprowadzony zabieg na pewno jej nie zaszkodzi. Dlatego szczególną uwagę przyłóż do tego, aby znaleźć dobry salon. Warto sprawdzić opinie, to czy często wykonują takie zabiegi, obejrzeć zdjęcia w mediach społecznościowych czy odpowiadają naszej estetyce  i mimo wszystko dobrze, jeśli salon znajduje się stacjonarnie i w razie problemów będzie można zgłosić swoje uwagi. W salonie specjalista oceni kondycję włosa i dobierze idealny zabieg do konkretnej struktury.

Dla kogo keratyna?

Keratyna jest dobra niemal dla każdej z nas. Zwłaszcza osoby o włosach puszących się i elektryzujących będą zadowolone z efektów jej działania. Jednak Panie o włosach bardzo zniszczonych i łamliwych powinny podejść do zabiegu ostrożnie, bardziej skupiając się na odbudowie i regeneracji włosa np. zabiegiem botoxu. Mniejsze efekty będą też u osób często korzystających z basenu czy zaniedbujące pielęgnację fryzury. W takim przypadku, aby keratynowe prostowanie włosów było skuteczne i bezpieczne, należy najpierw podratować kosmyki stosując na przykład szampony i odżywki z delikatnym składem, regularnie maski i zasady zdrowego obchodzenia się z włosami, o których pisałam tutaj – PIELĘGNACJA PO KERATYNOWYM PROSTOWANIU – 7 WAŻNYCH ZASAD!

 

Jakich szamponów używać po keratynowym prostowaniu?

 

Kliknij aby ocenić
[Wszystkich: 7 Średnia: 5]
Odbierz kod rabatowy
- 5% na pierwsze zakupy