split ender - sposob na rozdwajajace sie koncowki

Split Ender, czyli sposób na rozdwajające się końcówki

Wiele kobiet marzy o gęstych, lecz przede wszystkim długich włosach. Nie zawsze da się to jednak osiągnąć w prosty sposób. Wynika to z jednego problemu – każda kobieta posiada inną strukturę pasm, rosną one w różnym czasie i nie wszystkie kosmyki da się odratować przed naturalnym łamaniem czy kruszeniem. W przypadku grubszych włosów sprawa wygląda lepiej, jednak co zrobić, gdy chcemy zapuścić zdrowe pasma, a końce ciągle podatne są na kruszenie? Warto zainwestować w zabieg Split Ender. O czym mowa w praktyce? Podpowiadamy.

 

Dlaczego warto podcinać zniszczone końcówki?

Zanim zapoznamy się z samym zabiegiem, warto określić, dlaczego zniszczone końcówki powinny podlegać skróceniu. Ukruszone końce powstają wskutek uszkodzeń mechanicznych, którym nie jesteśmy w stanie całkowicie zapobiec. Do zniszczenia może nawet dojść poprzez codzienne szczotkowanie pasm czy ocieranie się o pasek torebki bądź zamek przy kurtce. Warto wiedzieć, że tak osłabione włosy z czasem mogą objąć włosy na całej ich długości. W takim przypadku konieczne będzie wykonanie bardziej zaawansowanych zabiegów, aby dokonać już rekonstrukcji zniszczonych pasm.

 

W wielu przypadkach, a zwłaszcza kobiety, unikają skracania ukruszonych końcówek. Jest to duży błąd, bowiem regularne podcinanie jest niezwykle ważne dla zachowania optymalnej kondycji włosów. Jeśli zapuszczamy nasze kosmyki, również powinniśmy pamiętać o podcinaniu końcówek. Jest to klucz nie tylko do długich, lecz przede wszystkim zdrowych i pięknie wyglądających pasm.

 

 

Co powoduje kruszenie się włosów?

  • Uszkodzenia mechaniczne: Częste szczotkowanie, nieodpowiednia szczotka, używanie zbyt gorącej suszarki suszarki, prostownicy, lokówki czy inne zabiegi, takie jak farbowanie, rozjaśnianie czy trwała, mogą prowadzić do uszkodzenia włosów i sprawić, że będą się kruszyć.
  • Wpływ czynników atmosferycznych: Wysoka lub niska temperatura, wiatr, słońce czy wilgotność mogą wpływać na kondycję włosów, powodując ich osłabienie i kruszenie się.
  • Niewłaściwa pielęgnacja: Stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, nadmierne mycie włosów czy zbyt częste używanie szamponów z silnymi detergentami może prowadzić do przesuszenia, osłabienia i kruszenia się włosów.
  • Niedobory pokarmowe: Brak odpowiednich składników odżywczych w diecie, takich jak białko, żelazo, cynk, witaminy z grupy B, witamina A, witamina E i biotyna, może wpływać na zdrowie włosów i prowadzić do ich kruszenia się.
  • Stres: Długotrwały stres może wpływać na kondycję włosów, powodując ich osłabienie i kruszenie się.
  • Hormony: Zmiany hormonalne, takie jak te występujące podczas ciąży, menopauzy czy przyjmowania niektórych leków hormonalnych, mogą wpłynąć na kondycję włosów.
  • Choroby: Niektóre choroby, takie jak niedoczynność tarczycy, anemia czy łysienie androgenowe, mogą prowadzić do osłabienia i kruszenia się włosów.

 

Split Ender – jak działa?

Zabieg Split Ender to w wolnym tłumaczeniu zakańczanie końcówek. W języku polskim prostszym określeniem jest polerowanie włosów. Zabieg ten to nic innego, jak proces pozwalający na pozbycie się zniszczonych końcówek bez potrzeby nadmiernego skracania włosów. To dobra informacja dla włosomaniaczek, które podczas wizyty u fryzjera obawiają się o każdy skrócony centymetr. Do polerowania, które nazywa się czasem odkurzaniem, wykorzystuje się specjalistyczną maszynkę o tej samej nazwie, czyli Split Ender. 

Urządzenie przycina tylko te odstające i połamane końcówki. Pojedyncze pasemka skracane są o naprawdę niewielką ilość, bo zaledwie o około 6 milimetrów, co jest praktycznie znikome.

 

 

Split Ender a tradycyjne podcinanie końcówek – jakie są różnice?

Tradycyjne podcinanie końcówek bardzo różni się od zabiegu polerowania włosów. Nie uwzględnia bowiem pasm nieco krótszych, a przecież nie wszystkie kosmyki są jednakowej długości. Dzieje się tak, ponieważ niektóre z nich się łamią, a inne odrastają na nowo. Polerowanie Split Ender zapewnia bowiem podjęcie wszystkich końcówek, które są ukruszone czy połamane. Można ten efekt osiągnąć nawet przy nasadzie, dlatego zabieg ten sprawdzi się w przypadku długich oraz krótkich fryzur. Wpływa to znacznie na większą skuteczność zabiegu w stosunku do standardowego obcinania nożyczkami fryzjerskimi.

 

Dla kogo jest zabieg split ender?

Zabieg ten jest odpowiedni dla osób z cienkimi i łamliwymi włosami, które mają tendencję do kruszenia się i rozdwajania na końcówkach. Jest to także dobry wybór dla osób, które chcą utrzymać długość włosów, ale jednocześnie pozbyć się uszkodzonych i osłabionych końcówek.

Split Ender Pro może być również pomocny dla osób, które regularnie poddają swoje włosy agresywnym zabiegom stylizacyjnym, takim jak farbowanie, rozjaśnianie, prostowanie czy kręcenie, ponieważ te zabiegi zwiększają ryzyko rozdwojenia końcówek włosów.

Zabieg Split Ender jest polecany głównie dla cienkich, cienowanych i pokruszonych włosów. Nie ma sensu wykonywać go na gęstych włosach lub tych obcinanych na prosto.

Kliknij aby ocenić
[Wszystkich: 1 Średnia: 5]