rozdwajace sie koncuwki jak im zapobiec

Rozdwajające się końcówki – jak im zapobiegać?

Rozdwajające się końcówki to zmora każdego, kto chce zapuszczać swoje włosy bądź po prostu dba o ich dobry wygląd. Nasze włosy rosną od korzenia, a więc końce są ich najstarszą częścią. W zależności od ich długości, mogą mieć nawet po kilka lat. Nieodłącznym elementem ich wzrostu jest wielokrotne mycie, stylizacja czy tarcie o rączkę torebki bądź pasy w samochodzie. Rezultatem są właśnie rozdwojone końce. Jak skutecznie o nie dbać, aby jak najdłużej cieszyły się zdrowym wyglądem? Podpowiadamy.

 

Czym są rozdwojone końcówki?

Końce naszych włosów mogą rozdwajać się na dwie części, być mało zauważalne w postaci białych kuleczek bądź tworzyć nawet niewielką gałązkę lub miotełkę. Można czasem zauważyć rozwarstwienie całej łodygi włosa. Wspólnym elementem jest jednak fakt, że pomimo regularnego podcinania włosów, wiele kobiet doświadcza rozdwojonych końcówek szybciej, niż by tego oczekiwały. Jest to jednak naturalny proces cyklu życia pasm. Konieczna jest tutaj odpowiednia pielęgnacja, bowiem stosowanie dobrze dobranych kosmetyków sprawi, że kosmyki będą wzmocnione i zdrowe, a przez to – efekt łamliwości będzie zmniejszony.

 

Przyczyny powstawania rozdwajania końcówek

Zanim rozdwojone końcówki przejdą na wyższe partie naszych włosów, proces ten rozpoczyna się zazwyczaj od niewielkiego czynnika, który je niszczy. Najbardziej powszechne są mechaniczne uszkodzenia. Można do nich zaliczyć codzienne szczotkowanie, stylizację, a nawet dotykanie pasm, które stopniowo wpływają na zniszczenie łodygi. Kolejnym elementem jest zbyt wysoka temperatura. Wszystkie urządzenia służące do stylizacji na gorąco są najszybszym sposobem na spowodowanie zniszczeń.

 

Tarcie to przyczyna, z której często nie zdajemy sobie nawet sprawy. Niektóre tkaniny oraz materiały, które zakładamy na siebie powodują naprawdę spore zniszczenia. Nawet bawełniany ręcznik czy poduszka mogą mieć destrukcyjny wpływ na końce. Podobnie jest w przypadku przytrzaśnięcia pasm pod rączką torebki czy nawet pasem bezpieczeństwa we własnym samochodzie. Finalnym błędem jest brak zabezpieczenia przed czynnikami środowiskowymi, takimi jak wiatr, wilgotny klimat czy zanieczyszczenia.

 

Jak dbać o włosy, aby zniszczenia pojawiały się rzadko?

Najważniejszym elementem, bez którego trudno obejść się, jeżeli chodzi o pielęgnację końcówek jest regularne ich podcinanie. Można skorzystać z zabiegów, takich jak Split Ender bądź klasycznego podcinania końcówek w gabinecie fryzjerskim. Aby jednak zadbać o swoje końce, ważna będzie również odpowiednia pielęgnacja. Zalicza się do nich nie tylko szampon czy odżywka, lecz przede wszystkim olejki i serum. Szczególnie te pierwsze zawierają w swoim składzie wysoką zawartość mieszanek olejów, które zbawiennie wpływają na kondycję pasm. Przede wszystkim scala rozdwojone końcówki, zabezpiecza je przed dalszymi uszkodzeniami, a także zatrzymuje w nich wilgoć, przez co kosmyki na całej długości będą odpowiednio nawilżone i zregenerowane. Z kolei serum można stosować na wilgotne włosy, co pomoże im w intensywnym odżywieniu.

Kliknij aby ocenić
[Wszystkich: 1 Średnia: 5]
Odbierz kod rabatowy
- 5% na pierwsze zakupy