jak spac po keratynowym prostowaniu

Jak spać po keratynowym prostowaniu?

Keratynowe prostowanie włosów staje się coraz popularniejszym zabiegiem. Pozwala uzyskać efekt, gładkich i błyszczących włosów. W Keratin Moment często stosowane są keratyny, które można zmyć tego samego dnia, jednak nadal używane są produkty, które zmywa się po dwóch, trzech dniach. Wobec tego jak spać po keratynowym prostowaniu?

Po zakończonym zabiegu powinnaś wiedzieć po jakim czasie można zmyć dany produkt. Na szczęście coraz częściej używa się produktów zmywalnych tego samego dnia.

 

1. Rozpuszczone włosy

wlosy do pierwszego myci musza byc rozpuszczone minDo czasu pierwszego umycia nie spinamy włosów, nie używamy gumek, klamerek, opasek, czapek, kapeluszy, nie zakładamy okularów na głowę itp. Włosy muszę być swobodnie rozpuszczone, ponieważ są teraz podatne na odgniecenia. Jeśli coś teraz się zagniecie to może zostać po umyciu włosów na stałe.

Nie zaleca się również zakładania włosów za ucho. Dlatego do pierwszego umycia musimy zapomnieć o swoich przyzwyczajeniach jak warkocz, kucyk czy kok do snu. Włosy muszą być proste i luźno rozpuszczone.

2. Delikatna poduszka

Aby włosy były gładkie następnego dnia warto wcześniej zaopatrzyć się w satynową lub jedwabną poszewkę na poduszkę. Jest śliska, a co za tym idzie bardzo delikatna dla włosów. Minimalizuje tarcie i nie elektryzuje włosów. Dodatkowym atutem jest to, że poszewki z tych materiałów mają również działanie antyalergiczne. Nie zbierają tyle kurzu, są po prostu bardziej higieniczne. Poszewki z satyny i jedwabiu są jednym z ulubionych gadżetów włosomaniaczek. Jeśli do tej pory spałaś na bawełnianej lub flanelowej to najlepsza okazja, żeby zrobić dobry krok w kierunku zdrowia włosów. Co więcej osoby, które od dłuższego czasu używają jakich delikatnych poszewek mają mniejszy problem z kołtunieniem włosów, z rozczesywaniem, z puszeniem oraz końcówki rzadziej się rozdwajają

 

3. Jak spać po keratynowym prostowaniu?

Najlepiej śpi się na plecach, włosy wtedy są najmniej podatne na zagięcia i odkształcenia. Spanie na boku i na brzuchu sprawia, że włosy będą bardziej podatne na odgniecenia. Przed snem wygładź włosy i upewnij się, że nie są pogniecione ani poskręcane.

 

wlosy po keratynie4. Przeczesanie włosów

Przed spaniem i po przebudzeniu należy dokładnie wyszczotkować włosy, aby usunąć wszelkie splątane kosmyki i kołtuny. Nie trzeba jednak robić tego zbyt często ponieważ nadmierne czesane i dotykane włosy mogą wyglądać na bardziej obciążone. Może to być trudniejsze dla osób, które maja nawyk często przeczesywać włosy palcami, odgarniać z twarzy lub bez przerwy bawią się włosami.

 

5. Unikaj wilgoci

Do czasu pierwszego umycia po zabiegu keratynowego prostowania należy chronić włosy przed wilgocią. Wieczorem zaleca się jedynie szybką kąpiel, unikanie deszczu, mżawki, siłowni, fitnessu, sportu czy jacuzzi. Jeśli w dniu zabiegu będzie mżawka, deszcz lub pada śnieg to warto zabrać ze sobą kurtkę z kapturem i parasolkę, aby maksymalnie zabezpieczyć włosy przed czynnikami atmosferycznymi. Do kąpieli zaleca się użycie czepka fryzjerskiego z gumką.

Nawet gdy już włosy będą po pierwszym umyciu – pamiętaj, że spanie w mokrych i niedosuszonych włosach nie jest najlepszym pomysłem. Włosy wysychają całe “poczochrane” i często rano są trudnie do okiełzania. Mogą być mocno spuszone i powywijane co psuje nam efekt zabiegu. Aby w pełni cieszyć się efektem jaki może dać nam keratynowe prostowanie włosów najlepiej jest myć je rano i za każdym razem całkowicie suszyć. Suszymy średnią temperaturą nawiewu suszarki.

 

6. Pierwsze mycie

Włosy należy umyć po zalecanym czasie, który najczęściej wynosi kilka/24/48/72 godziny. Czas ten jest odgórnie ustalony przez producenta preparatu i nie można go przekraczać, ponieważ efekt zabiegu może nie być tak samo dobry. Są produkty przy których przetrzymanie dłużej nie będzie stanowiło problemu, jednak coraz częściej keratyny są z minimalnymi dodatkami kwasów. Nie wolno przedłużać ustalonego czasu do pierwszego mycia. Jeśli masz wątpliwości zapytaj swojego stylisty.

Kliknij aby ocenić
[Wszystkich: 2 Średnia: 5]
Odbierz kod rabatowy
- 5% na pierwsze zakupy