jak sprawdzic czy wlosom brakuje protein

Jak rozpoznać niedobory protein?

Kiedy włosy potrzebują protein? Jak objawia się ich niedobór i po czym to poznać? Czy włosom w ogóle potrzebna jest keratyna?

 

Co to jest keratyna?

Keratyna tworzy włosy, paznokcie i skórę. Jest to rodzaj białka, które chroni włosy i jest głównym budulcem włosów. Odpowiada za to, że Twoje włosy są mocne, zdrowe i mniej podatne na łamanie.

Jak mogę stwierdzić, czy moje włosy mają niedobór protein?
Istnieje kilka sposobów na stwierdzenie, czy twoje włosy są ubogie w białko. Większość z nich można zaobserwować na codzień:

 

  • Łamanie się włosów
    Włosy się łamią, urywają i wypada ich sporo? Brak białka może powodować wypadanie i osłabienie włosów. Łamanie się włosów jest często widoczne, jeśli twoje włosy są suche i pozbawione blasku.

 

  • Rzadsze niż kiedyś
    Czy twoje włosy były kiedyś gęste i zdrowe, ale nagle się przerzedzają? Niedobór białka może powodować przerzedzenie włosów. Brak równowagi we włosie skutkuje również wzmożonym rozdwajaniem się końcówek. Jeśli nie będziemy ich regularnie podcinać to zniszczenia będą pięły się coraz wyżej

 

  • Puszenie się 
    Puszenie włosów i nadmierna reakcja na wilgoć w powietrzu. Wymodelujesz lub wyprostujesz włosy, wyjdziesz w wilgotną pogodę i szybko zaczynają się puszyć? kuracja keratynowa temu zapobiegnie, a spacery w deszczu przestaną być stresujące!

Dodatkowe objawy to elektryzowanie włosów, matowość, brak życia, szybkie przetłuszczanie u nasady

 

Co mogę zrobić, aby przywrócić zdrowie i urodę włosów?
Zabieg keratynowego wygładzania to najszybszy sposób na przywrócenie keratyny z powrotem do włosów. Efekt kuracji może trwać od 2 do 6 miesięcy.

Kliknij aby ocenić
[Wszystkich: 12 Średnia: 5]
Odbierz kod rabatowy
- 5% na pierwsze zakupy