maska do włosów - jak często stosować

Jak często można stosować maski do włosów?

Jak często można stosować maski do włosów? Czy warto nakładać ją zamiast odżywki? A może z maski można zrezygnować całkowicie? Jak długo trzymać ją na włosach?
Najważniejsze fakty i mity dotyczące korzystania z maski do włosów!
maska domyka luske wlosa wygladza nawilza
Z przeprowadzonej ostatnio ankiety na naszym instagramie wynika, że:
83% nakłada raz w tygodniu
10% codziennie
7% nie używa wcale
Ważne:
Każdy włos zbudowany jest z łusek ( pod mikroskopem przypomina to łuskę rybki ️) To płaskie, zachodzące na siebie komórki zbudowane z keratyny, które osłaniają korę łodygi włosa.
 Podczas mycia włosów szamponem łuska się rozchyla, dlatego…
 Po każdym myciu używamy odżywki. Odżywka wbrew nazwie nie jest produktem, który ma za zadanie niesamowicie odżywić nam włos.
Odżywka wyrównuje PH po umyciu, domyka łuskę i ułatwia rozczesywanie. 
To tak jak umyjemy wieczorem twarz żelem. Nakładamy krem, aby skóra poczula ulgę i mniej więcej odżywka to takie codzienne lekkie nawilżenie i ułatwienie rozczesywania.
Maska jest produktem, który stosowany regularnie poprawi nam kondycję włosa. Jednak jest mocno skoncentrowana w składniki  odżywcze.
Zbyt często stosowanie maski może prowadzić do przeproteinowania włosów. Włosy, które są przewitaminizowane zaczynają robić się szorstkie i spuszone.
Dlatego maskę używamy raz na 3-4 mycia. Dla większości osób, które przeciętnie myją włosy co 2 dni będzie to wypadalo raz na tydzień-połtorej.
Dla osób które myją włosy raz w tygodniu będzie to wypadalo raz na miesiąc (nie co mycie kierując się zasadą, że nakładamy raz w tygodniu).
Co więcej. Maska nie domyka łuski tak jak odżywka. Z tego powodu nie jest to produkt do codziennego stosowania.
Maska jest szalenie ważna, ale nie można z nią przesadzić.
 
 
Jak poprawnie użyć maski?
1. Umyj włosy dwukrotnie. Rozpień szampon i skup się na skórze głowy – nie na długości włosów.
2. Na odsączone włosy nałóż maskę zaczynając od linii ucha w dół. Jeśli maska będzie nałożona od skóry włosy mogą być obciążone i szybko się przetłuszczać.
3. Maskę należy trzymać na włosach ok. 20 minut. Najlepiej pod czepkiem, który stworzy efekt sauny, lekko podgrzeje produkt. Maska dociera głębiej do włosa, mocniej regeneruje i potęguje się jej działanie.
4. Dokładnie spłucz.
5. Wysusz włosy suszarką, aby domknąć łuskę.
Kliknij aby ocenić
[Wszystkich: 3 Średnia: 5]
Odbierz kod rabatowy
- 5% na pierwsze zakupy