Nanoplastia i keratynowe prostowanie Bielsko-Biała

Q&A- najczęściej zadawane pytania

Co to jest keratynowe prostowanie?

Keratynowe prostowanie, a tak właściwie keratynowa odbudowa to zabieg mający na celu uzupełnienie ubytki tego składnika we włosie. Włosy, które cierpią na niedobory keratyny są puszące, niesforne, trudne i czasochłonne w stylizacji.  Głównym celem zabiegu jest intensywne odżywienie i odbudowa struktury. W przypadku keratynowego prostowania proste włosy są skutkiem ubocznym, u każdej osoby będzie to kwestia indywidualna, natomiast nanoplastia jest zabiegiem prostującym. Włosy po zabiegu są miękkie, nawilżone, zregenerowane i nie reagują na zmienne i wilgotne warunki atmosferyczne.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu?

To zależy od tego jaki jest stan wyjściowy włosów. Czasem aby wyprowadzić włosy potrzebne jest kilka zabiegów. Przy bardzo zniszczonych i uszkodzonych włosach jeden zabieg może nie przynieść długotrwałych efektów. Wspólnie opracowujemy kompleksowy plan regeneracji i pielęgnacji. Pielęgnacja jest połową sukcesu. Stosowanie właściwych kosmetyków po zabiegu przedłuży efekt, a używanie nieodpowiednich znacznie go skróci. Większość drogeryjnych szamponów otwiera łuskę włosa i wypłukuje produkt ze względu na zawyżone PH. Maska również musi być dobrze dobrana. Używanie masek z silikonami sprawi, że będą one ciągle obecne na włosach, ponieważ delikatny szampon, którego używany nie zmyje tego. Zawsze po zabiegu jest kilka propozycji pielęgnacji dostępnej w salonie. Rekomenduje tylko kosmetyki profesjonalne. Są bardzo wydajne i uzupełniają wypłukujące się składniki. Średnio zabiegi dają efekty 2-6 miesięcy w zależności od stanu włosów i późniejszej pielęgnacji.

Czy można wykonywać zabieg na włosach blond?

Rozjaśniane włosy są szczególnie podatne na uszkodzenia i uwrażliwione. Są specjalne produkty przeznaczone do jasnych włosów. Blondynki także mogą cieszyć się sypkimi, gładkimi i zdrowymi włosami! Jeśli jednak posiadasz rozjaśnione włosy, które już są mocno przesuszone i brak im witalności to zamiast keratynowego prostowania wybierz botox na włosy. Jest to zabieg najmocniej odżywczy. Wypełnia ubytki i uszkodzenia w rdzeniu włosa. Sprawia że włosy wyglądają zdrowiej. Jest to ulubiony zabieg blondynek.

Jak pielęgnować włosy po zabiegu?

Bardzo ważne jest używanie odpowiednich kosmetyków. Większość kosmetyków drogeryjnych zawiera w składzie bardzo silne detergenty. Tutaj << dokładnie opisałam jak traktować włosy po zabiegu, co im służy, a czego unikać. Jeśli szukasz dobrej pielęgnacji zajrzyj do naszego sklepu w którym są kosmetyki po keratynowym prostowaniu i nanoplastii. W sprzedaży tylko sprawdzone produkty, których na co dzień używam w salonie.

Kiedy farbować włosy?

Keratyna i botoks na włosy: rozjaśniamy przed zabiegiem, przyciemniany po. Odstęp to minimum 2 tygodnie. Nie rozjaśniamy włosów później, ponieważ rozjaśniacz sprawi, że produkt może zostać usunięty z włosa.

Nanoplastia: rozjąsniamy przed ( o ile po rozjaśnianiu włosy będą się kwalifikowały do nanoplastii). Farbować można już po 5 dniach – dobrze, aby w tym czasie włosy były umyte trzykrotnie.

 

Kiedy podcinać?

Włosy podcinamy po zabiegu, widać wtedy dokładnie wszystkie nierówności i martwe końcówki. Mitem jest, że cięcie włosów po zabiegu sprawi, że keratyna wypłynie. Włos jest zbudowany jak łuska ryby i niezależnie w którym miejscu go utniemy to nic nie wypłynie.

Jeśli chcesz mocno skrócić włosy to lepiej zrobić to przed. Będzie mniejszy koszt zabiegu.

Jeśli chcesz podciąć tylko końcówki to najlepiej zrobić to po zabiegu.

 

Czy po keratynie można używać lokówki?

Okazjonalnie można to robić. Włosy po umyciu będą znowu gładkie i lśniące.

Czy po nanoplastii można kręcić włosy?

Jak wyżej. Można kręcić. Aby loki i fale utrzymały się jak najdłużej zalecam naturalne wysuszenie włosów bez użycia suszarki. Ciepło suszarki aktywuje produkt i włosy będą prostsze.

 

Czy po keratynie włosy są w gorszym stanie niż przed zabiegiem?

Jest to mit. Włosy z każdym zabiegiem są w coraz lepszej kondycji. Są bardziej gładkie i podatne. Zawsze przypominam o właściwej pielęgnacji, aby włosy były piękne trzeba o nie dbać. Zabieg w tym pomoże, ale nie zastąpi codziennej pielęgnacji. Keratyna z czasem się wypłuka i jeśli przez kilka miesięcy nie dbamy o włosy, to później będą skutki. Drugim powodem dlaczego wydaje nam się, że włosy są w gorszym stanie niż przed zabiegiem to fakt, że już zapomniałyśmy jakie były przed. Znam to:) Zabiegi są uzależniające

 

Czy po keratynie można olejować włosy?

Tak, można to robić choć nie jest to potrzebne. Włosy są na tyle wygładzone, że nie potrzebują dodatkowego dociążenia. Polecam natomiast nakładać olejki na końcówki – wzmocni je to i ochroni przed działaniem czynników zewnętrznych. Nie używamy jedwabiu.

 

Jakie są przeciwwskazania?

Ciąża  – przy typowych produktach keratynowych jest to przeciwwskazanie. Można jednak w tym czasie stosować organiczne zabiegi z użyciem szamponu prostującego lub nanoplastię tylko pod warunkiem zgody lekarza prowadzącego. Osobiście zalecam się wstrzymać ze wszelkimi zabiegami w ciąży.

Karmienie – nie jest przeciwskazaniem, jednak szalejące hormony mogą sprawić, że zabieg znacznie słabiej się przyjmie.

Choroby hormonalne, hashimoto – jak wyżej. Przy nieuregulowanych hormonach efekt jak i trwałość zabiegu jest ciężka do przewidzenia

Przeszuszone, uszkodzone włosy – w tym wypadku zaczynamy od zabiegów poprawiających ogólną kondycję włosa np. botox na włosy. Z czasem jak włosy są bardziej odżywione możemy sobie pozwolić na mocniejsze i bardziej inwazyjne zabiegi.

Czy włosy po zabiegu mogą być przyklapnięte?

Jeśli jesteś przyzwyczajona mycia puszących włosów raz na 4 dni to prawdopodobnie przy prostszych włosach będziesz musiała robić to częściej. Dodatkowo przez pierwsze 2 tygodnie włosy będą miały na sobie największą porcję keratyny i będą bardziej dociążone.

Czy włosy po zabiegu będą na pewno proste?

Po nanoplastii – tak, po keratynie jest to efekt uboczny, który u jednych osób będzie bardziej widoczny, u  innych mniej. Keratyna to tak naprawdę głęboka odbudowa. W jej przypadku wyprost zależy od struktury włosów, stopnia zniszczenia, podatności i innych czynników. Najczęściej jednak włosy są o wiele prostsze, gładsze, błyszczące, odżywione, miękkie i sypkie.