Szampony po keratynowym prostowaniu włosów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Szampon jest najważniejszym kosmetykiem po keratynowym prostowaniu włosów. Bez odpowiedniego szamponu łatwo jest wypłukać efekt zabiegu. Włosy po keratynowym prostowaniu szczególnie podatne są na SLSy i sól. Przez pierwszy miesiąc należy unikać kosmetyków z dodatkiem keratyny. Włosów po zabiegu nie należy myć zwykłymi, popularnymi szamponami. Posiadają w składzie sporą ilość silikonów, SLS, sodium chloride, oraz alcohol denat, którego należy unikać. Skład ma duże znaczenie, ale największe (o czym rzadko się mówi) jest PH. Dobry szampon do włosów po keratynowym prostowaniu włosów powinien mieć niskie PH.

Keratynowe prostowanie to zabieg polegający na wprowadzeniu we włos dawki keratyny, która go wypełni, zmniejszy ubytki w strukturze włosa, zregeneruje, a efektem ubocznym jest wyprost włosa. Włosy po zabiegu są szybsze w stylizacji, wyglądają zdrowiej i nie reagują z wilgocią. Zabieg keratynowego prostowania świetnie sprawdzi się u osób u których włosy się puszą, mają osłabioną kondycję włosów, struktura włosa ma ubytki keratyny, oraz dla tych które chcą dodatkowo dbać o włosy i je zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi. Zabiegu keratynowego prostowania nie zaleca się jedynie przy bardzo suchych i uszkodzonych włosach. Wtedy najczęściej wykonujemy botox.

Odpowiedni szampon po keratynowym prostowaniu jest podstawą do utrzymania odpowiedniego efektu i równowagi we włosie. Warto stosować odpowiedni zestaw. Po zabiegu keratynowego prostowania nadal mamy wybór w rodzajach kosmetyków. Możemy wybrać tonujący dla włosów rozjaśnionych, wygładzający, nawilżający lub podtrzymujący efekt bez dodatków. Po zabiegu keratynowego prostowania włosów należy myć je w miarę potrzeb, tak często jak chcemy. Po zabiegu keratynowego prostowania temat pielęgnacji nie może być dla Ciebie obcy. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, efekt utrzyma się dłużej. Dodasz włosom potrzebne na co dzień składniki odżywcze i możesz cieszyć się długimi efektami.

Jak prawidłowo myć włosy po keratynowym prostowaniu? Pamiętaj, że wszystkie dostępne szampony to koncentraty. Aby dobrze umyć włosy po keratynowym prostowaniu to szampon należy rozcieńczać z wodą. Naprawdę na długo posłuży! Szampon rozcieńczamy metodą kubeczkową, w zapieniaczu do szamponu lub nalewamy odrobię kosmetyku do zagłębienia dłoni, do drugiej dłoni wody i zapieniamy w rękach. Należy zawsze umyć włosy szamponem dwukrotnie. Najpierw mycie wstępne, później mycie właściwe. Ze względu na delikatny skład szampony pienią się mniej niż kosmetyki drogeryjne. Mimo małej ilości piany szampony delikatnie, lecz skutecznie oczyszczają skórę głowy. Po zabiegu nadal należy dbać o włosy. keratynowe prostowanie włosów nie zwalnia nas z codziennej pielęgnacji np. używania odżywki po każdym myciu.

Kosmetyki po keratynowym prostowaniu, które znajdziesz w Keratin Moment są codziennie używane w salonie, wyselekcjonowane te najlepsze, które skradły nasze serca. Dobry szampon po keratynowym prostowaniu włosów sprawia, że:

  • Włosy są miękkie i gładkie
  • Nie zawiera w składzie siarczanów
  • Podtrzymują efekt keratynowego prostowania
  • Nie posiadają mocnych detergentów, zawierają delikatne substancje myjące

Kosmetyków mogą również używać osoby, które nie wykonywały zabiegu keratynowego prostowania, a ich włosy są osłabione zabiegami chemicznymi i posiadają naruszą strukturę włosa. Szampony ze względu na delikatny skład w dłuższej perspektywie poprawiają kondycję włosów.

Odkryj swój ulubiony i ciesz się pięknymi i długotrwałymi efektami zabiegów keratynowych.